BON TURYSTYCZNY - Prawdziwy Raj na Ziemi :)

Przejdź do treści

Menu główne:

Dowiedz się więcej o programie BON Turystyczny +500 zł

Jaka będzie wartość bonu turystycznego?
500 zł na każde dziecko oraz dodatkowe 500 zł na dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Kto dostanie BON +500 zł na dziecko?
Wszyscy rodzice wychowujący co najmniej 1 dziecko w wieku do 18 lat, bez względu na wysokość zarobków. Dotyczy to również rodziców pracujących za granicą. Program obejmie także dzieci urodzone do 31 grudnia 2021 r.

Jakie są warunki otrzymania BONU Turystycznego na wakacje?
Należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak w przypadku programu 500+. Następnie należy potwierdzić w systemie poprawność danych lub je zaktualizować, by aktywować BON.

Na co wykorzystać BON +500 zł?
Na usługi turystyczne w kraju, takie jak: pobyt w hotelu, pensjonacie lub gospodarstwie agroturystycznym, kolonie oraz obozy harcerskie, sportowe i rekreacyjne. Pełna lista podmiotów biorących udział w programie zostanie udostępniona przez Polską Organizację Turystyczną.

Jak będzie wyglądał BON Turystyczny 2020?
BON +500 zł będzie miał formę elektronicznego 16-cyfrowego kodu, generowanego w systemie PUE ZUS i możliwego do pobrania na urządzenia mobilne lub wysłania na podany adres e-mail. Rodzice wychowujący więcej niż 1 dziecko otrzymają tylko 1 BON, którego wartość będzie odpowiadała liczbie posiadanych dzieci.

Jak długo będzie ważny BON?
Do 31 marca 2022 r.

Czy BON Turystyczny można przekazać innej osobie?
Bon jest przypisany do konkretnej osoby (dziecka) i jego aktywacja wymaga uwierzytelnienia w systemie PUE ZUS. W związku z tym jego realizacja przez inną osobę jest niemożliwa.

Czy BON Turystyczny na dziecko można wykorzystać do opłacenia pobytu rodziców lub dziadków?
Tak, o ile podczas dokonywania rezerwacji dziecko, na które wystawiony jest bon, znajduje się w składzie podróżnych. W większości hoteli i innych obiektów noclegowych młodszym dzieciom zwykle przysługuje pobyt bezpłatny i w tej sytuacji można oczywiście wykorzystać bon do opłacenia pobytu innych członków rodziny. Jednak warunkiem zawsze jest obecność dziecka w składzie podróżnych – nie można zatem opłacić bonem weekendowego wyjazdu samych rodziców.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego